FONT KÜÇÜLT
FONT BÜYÜT

Küresel Sosyal Farkındalık Ödüllerinin ilki verildi

Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği tarafından ilki 3 Aralık 2015 Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenen “Küresel Sosyal Farkındalık Ödülleri” erişilebilirlik adına öncü işler yapan 30’a yakın kişi kurum ve kuruluşa, çeşitli sanatçılar tarafından takdim edildi.

Törende konuşan Vakıf ve Birlik Başkanı Metin Şentürk “Hayatınızın başrolünde başkaları olmasın, engelliler olarak gelişen, üreten insanlar olmamanız için hiçbir neden yok, kendi hayatınızın başrolü siz olun” dedi. Törene katılan Ercan Saatçi, Zara ve Engin Altan Düzyatan da “Engelliler Günü”nde verilen bu ödüllerin farkındalığı artırmasını dilediler.

Törenden önce Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası ufak bir konser verdi. Zara ile birlikte seslendirdikleri “Hekimoğlu” türküsü ile ziyaretçilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Ödül törenini destekleyen Karsan Otomotiv’in yeni model erişilebilir araçlarını da sergilediği standında düzenlenen ödül töreni ve mini konserden sonra ziyaretçiler ve Vakıf Başkanı Şentürk, erişilebilir araçları denedi.

Engelsiz Yaşam Fuarı’nın ilk gününde düzenlenen organizasyondan sonra devam eden fuar, 6 Aralık gününe dek devam etti.