FONT KÜÇÜLT
FONT BÜYÜT

ENGELSİZ YAŞAM FUARI

ENGELSİZ YAŞAM FUARI'nda ENGELLİ KİŞİLERİN İNTERNET KULLANABİLİRLİĞİNİN SORGULANMASI ANKETİ

1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde yapılan Engelsiz Yaşam Fuarı'ndaydık. Fuara İstanbul ve tüm Türkiye'den 25 bin civarında katılım sağlandı.

ENGELLİ KİŞİLERİN İNTERNET KULLANILABİLİRLİĞİ ARAŞTIRMA ANKETİ

Ortalama 25 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda, fuar süresince “Engelli Kişilerin İnternet Kullanılabilirliği Anketi”nin / Araştırma’sı Gelişim Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gülşah Kınalı'nın destekleri ve anketör öğrenci sağlaması yoluyla yapılmıştır. 500 engelli/engelli yakını ile yapılan anket verileri Vakfın 2012 yılında iş birliği protokolü imzaladığı Yıldız Teknik Üniversitesi(YTÜ) bünyesindeki Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü tarafından bilimsel sistematik yöntemle raporlanması için müşterek çalışmalar başlatılmıştır. Rapor ilgili tüm kurumlar, kuruluşlar ve kamuoyu ile paylaşılarak, yapılması planlanan “mobil aplikasyon”yazılım sürecinde hizmete dönüştürülmesi amacıyla da kullanılacaktır.
Ayrıca Türkiye merkezli yapılan çalışma raporunun İngilizce’ye çevrilerek Birleşmiş Milletler’e ait Unable Newsletter isimli haber portalında ve diğer tüm yabancı akademik mecralarda yayınlanmasını sağlanacaktır.