FONT KÜÇÜLT
FONT BÜYÜT

DEV&DEB heyeti 12-14 Eylül 2012 Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesine Taraf Devletler 5. Toplantısında

Side-Event Programs

BM Program Kitapçığı

12-14 Eylül 2012 Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesine Taraf Devletler 5. Toplantısı Etkinlikleri

Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği heyeti bu yıl  beşincisi gerçekleştirilen BM Engelli Hakları Sözleşmesine Taraf Devletler toplantısında geniş biçimde yer aldı. Engelliler için Evrensel Standartlar ve Engellilik Algısı Dünya Raporu Çalıştayı etkinliklerinden önce DEV ve DEB Heyeti BM binasında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan Metin Şentürk "Herkes hikayesinin kahramanı olmalı, figüranı değil ve hayatı yenecek bir esntrüman edinmeli dedi. Engellilik algısının pozitife çevrilmesi amacıyla Dünya Engelliler Günü olan 3 Aralık 2012'de New York Lincoln Center'da 60 kişilik New York Senfoni Orkestrasını yöneteceğini ve bunu 26 ülkede devam ettireceklerini belirtti.

Etkinliklere çok sayıda DEV DEB üyesi, uluslar arası kurum ve kuruluşlar ile BM Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sn. Ertuğrul Apakan'da katıldı.
3 Aralık Konseri için Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz ile de görüşen Metin Şentürk ve DEV ekibi Belediyenin desteğini alacaklarını belirtti.