FONT KÜÇÜLT
FONT BÜYÜT

Engelli Bireylerin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması için Teknik Yardım Projesi

Dünya Engelliler Vakfı DEV ve Dünya Engelliler Birliği WDU, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü tarafından yürütülen “Engelli Bireylerin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması için Teknik Yardım Projesi”nin 29 Mart 2016 tarihinde Ankara Rixos Otel’de gerçekleştirilen açılış toplantısında yer aldı.

DEV ve WDU Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk’ün, Vakıf ve Birliği temsilen katıldığı toplantının açılış konuşmalarını Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya KAYIHAN, Engelli Bireyi olan Ailelerin Temsilcisi Cengizhan SONEREN, Büyükelçi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg HABER, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk ÖZEN ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yrd. gerçekleştirdi. 

Öğleden sonra yapılan oturumda, Lydia ZELMANOVA liderliğinde Grup Çalışmaları gerçekleştirildi. 1. Grup, “Engelli Bireylerin İstihdam Edilebilirliğinde Eğitimin Önemi” ve 2. Grup da “Engelli Bireylerin İstihdam Edilebilirliğinde Mesleki Rehabilitasyon Merkezlerinin Önemi” üzerine çalışmalar ve sunumlar gerçekleştirdiler.