FONT KÜÇÜLT
FONT BÜYÜT

DEV'den Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na Plaket

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Metin Şentürk başkanlığındaki DEV heyeti tarafından Dışişleri Bakanı Sn. Ahmet Davutoğlu'na Dünya Engelliler Birliği'ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Bakan Davutoğlu'nun ''Sizi gördüm, daha iyi oldum'' ifadesi üzerine Şentürk, ''Bende 'Sizi gördüm, daha iyi oldum' diyeceğim ancak arkadaşlar inanmayacaklar. Sizi görünce gerçekten daha iyi oldum. Sizi çok ayrı ve özel seviyoruz'' diye konuştu.

Davutoğlu, Dünya Engelliler Vakfı'nın (DEV) kısaltmasını beğendiğini belirterek, ''Bu işe kalkışan herkes dev. Dev olmak için illa iri yarı bir şey olmak gerekmiyor. Zorlukları aşabilmek gerekiyor. Sizde elhamdülillah hiç bir zorluk tanımıyorsunuz'' ifadelerini kullandı.

Dünya engellileri adına hayalleri olduğunu söyleyen Şentürk, daha önce Bakan Davutoğlu ile aralarında geçen bir konuşmayı şöyle anlattı:

''Dünya Engelliler Birliği'ni, Türkiye'nin imajına katkıda bulunmak ve dünyadaki diğer engellilere hizmet taşımak için kurmak istiyordum. Sizinle görüşmemizde birileri bu isteğime 'hayal' diyor', demiştim. Sizde bana, ''Ya Metin, bende bu göreve geldiğimde, bazı düşüncelerime birileri hayal diyorlardı. Şimdi gerçek oldu, yazıyorlar', demiştiniz. Akabinde de 'Sen hayal kurmazsan ben hayal kurmazsam, kim hayal kuracak' demiştiniz.''

Dünya Engelliler Birliği'ni 6 kıtada, 65 ülkede, 120 kuruluşla kurduklarını anlatan Şentürk, ''Emekleriniz boşa gitmedi'' dedi.

Bakan Davutoğlu ise ''Attığım en güzel imzalardan biri o oldu. Allah hayırlı eylesin. Sizleri mahcup etmesin. Hayırlı güzel işler yapalım'' diye konuştu.