FONT KÜÇÜLT
FONT BÜYÜT

Erişilebilirlik Mutabakat Deklarasyonu Ordu da İmzalandı

Erişilebilirlik Mutabakat Deklarasyonu Ordu'da İmzalandı
Dünya Engelliler Vakfı DEV öncülüğünde Erişilebilir Şehir ve Turizm Merkezi kapsamında pilot il seçilen Ordu'da, Erişilebilir Şehir ve Turizm Merkezi Ordu Mutabakat Deklarasyonu imzalandı.
Ordu Valiliği'nde, Erişilebilir Şehir ve Turizm Merkezi kapsamında mutabakat deklarasyonu törenle imzalandı. Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık,  Ordu-Giresun Havalimanı Müdürü İsa Türkmen, Dünya Engelliler Vakfı Birliği Başkan Yrd. Necdet Öztürk katıldı.

Vali Seddar Yavuz, kamu kurum ve kuruluşlarına erişilebilirliğin en üst seviyeye çıkarılması ve standartlarının engellilere göre düzenlenmesi noktasında yoğun gayret ve çalışmalar olduğunu belirterek "Burada en önemli görevler, Valiliğimizin koordinasyonunda tüm belediyelerimize, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımıza düşüyor. İnanıyorum ki,  bu şehir geçmişten getirdiği birikimiyle yarınlara ve Türkiye’ye örnek olacak bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştirecektir” dedi.
Dünya Engelliler Vakfı DEV ve Dünya Engelliler Birliği WDU Başkan Yrd. Necdet Öztürk  "Erişilebilir Şehir Yönetmeliği'ni meclislerinden geçirmiş  belediyelerde DEV öncülüğünde başlatılan Erişilebilir Şehirler projesinin tüm Türkiye'de yaygınlaştırılması için yoğun gayret gösterdiklerini ve bu çalışmalarla ilgili her belediyeyle çalışmaya hazır olduklarını belirtti."

Erişilebilir Şehir ve Turizm Merkezi Ordu Mutabakat Deklarasyonu, Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık,  Ordu-Giresun Havalimanı Müdürü İsa Türkmen, Dünya Engelliler Birliği Başkan Yrd. Necdet Öztürk tarafından imzalandı.26.07.2017